Co to są rozdzielnie modułowe elektryczne?

Co to są rozdzielnie modułowe elektryczne?

Trudno nam sobie wyobrazić życie bez elektryczności. Stąd też w każdym budynku mieszkalnym, biurze, zakładzie przemysłowym nie może zabraknąć instalacji elektrycznej. Jej niezwykle ważnym elementem jest rozdzielnia.

Rodzaje rozdzielni modułowych i ich rola

Każdego dnia z sieci elektrycznej korzysta mnóstwo osób prywatnych i zakładów przemysłowych. Wszystkim zależy na tym, aby podłączone do sieci urządzenia działały sprawnie, a instalacja elektryczna nie ulegała przeciążeniu. Ten cel można zrealizować stosując rozdzielnie modułowe elektryczne. Ich zadaniem jest rozdzielanie energii elektrycznej. Rozdzielnie modułowe elektryczne kryją w środku zabezpieczenia, które mają chronić użytkownika przed porażeniem prądem. Dodatkowo rozdzielnie modułowe elektryczne zawierają urządzenia, które chronią przeciążeniem instalacji i ewentualnymi przepięciami. Nie może w nich zabraknąć także wyłączników, które w razie awarii wyłączą energię elektryczną. Konstrukcja rozdzielni może być bardzo różna. Można więc wśród nich wyróżnić rozdzielnie skrzynkowe, tablicowe, szafowe. W dużych obiektach przemysłowych i domach wielorodzinnych stosowane są różne rodzaje rozdzielić. Do jednych z najważniejszych należy rozdzielnia główna. W domach jednorodzinnych najczęściej stosowane są proste rozdzielnie modułowe podtynkowe.

Temat rozdzielni modułowych elektrycznych jest niezwykle szeroki. Dlatego zachęcamy do zapoznania się również z naszymi innymi artykułami na ten temat. Zawsze staramy się omawiać zagadnienie tak, aby stało się ono zrozumiałe dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *