Symboliczny charakter świecy komunijnej

Pierwsza Komunia Święta to dzień wyjątkowy i ważny dla każdego dziecka, dlatego też należy zadbać o jego odpowiednią oprawę. Jedna z najważniejszych pamiątek komunijnych jest świeca – symbol światła i czystego serca. Odpowiednio dobrane świece komunijne pozwalają nie tylko właściwie przeżyć ten wyjątkowy dzień, ale nade wszystko stanowią wspaniałą pamiątkę na całe życie.

Symboliczny charakter świecy komunijnej

Wybierając świece komunijne większość rodziców zwraca przede wszystkim uwagę na stronę estetyczną oraz jakość wykonania. W rzeczy samej trudno się temu dziwić – efektownie zdobione świece komunijne idealnie wpisują się w uroczysty charakter dnia, podkreślając jego znaczenie i niepowtarzalność.
Wśród propozycji można znaleźć świece komunijne, różniące się przede wszystkim wzorem oraz dodatkowymi elementami ozdobnymi. Obok prostych, klasycznych świec komunijnych, w których przypadku strona estetyczna ogranicza się do symbolicznego obrazka nawiązującego do historii biblijnych, znaleźć można efektowne świece komunijne ręcznie zdobione, które zachwycają pięknem i niepowtarzalnością.
Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnego gustu bohatera dnia, czyli dziecka oraz jego rodziców, w wielu przypadkach ważna jest także strona finansowa – świece komunijne ręcznie robione są droższe od ich standardowych odpowiedników. Należy jednak pamiętać, że świece komunijne, choć bardzo ważne, stanowią symboliczny dodatek oraz ozdobę, dlatego też należy zadbać o to, aby nie przyćmiły one właściwego charakteru Pierwszej Komunii Świętej, postrzeganego przede wszystkim w aspektach stricte religijnych.

Symboliczny charakter świecy komunijnej
5 (100%) 5 głosów

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *