Co to membrana dachowe?

Co to membrana dachowe?

Membrany dachowe to jeden z najważniejszych elementów dachu. Pełnią one bardzo ważną rolę. Membrany dachowe pozwalają na odparowywanie wilgoci, która gromadzi się we wnętrzu domu. Dzięki nim dach jest też bardziej szczelny.

Jaką rolę pełni mebrana dachowa?

Membrany dachowe układa się pod zewnętrznym poszyciem dachu. Membrana dachowa może być ułożona w zależności od konstrukcji dachu na pełnym deskowaniu lub na krokwiach. Rola, którą pełni dachowa membrana jest niezwykle istotna. Przede wszystkim membrana dachowa chroni wnętrze domu przed wychłodzeniem.

Ponadto membrany chronią przed kontaktem z wodą drewniane elementy konstrukcji dachu oraz wykorzystane do jego izolacji i ocieplenia materiały. Membrany występują obecnie w bardzo różnych rodzajach. Membrany dobiera się biorąc pod uwagę zarówno kształt dachu, jak i rodzaj poszycia, które zostanie na nim ułożone.

Czy dachowe membrany są drogie?

Osoby, które są właśnie w trakcie budowy lub modernizacji domy bardzo często pytają o cena membrany dachowej. Otóż cena dachowej membrany zależy od jej rodzaju oraz od producenta. Na pewno o tym, jaka membrana na dach będzie najlepsza nie powinna decydować membrana dachowa cena, ale jej parametry techniczne.

Dobrej jakości membrana na dach odznacza się wysoką gramaturą. Oznacza to, że taka membrana na dach jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Osoby, które interesuje koszt membrany dachowej , powinny kontaktować się z jej producentem. Stosowanych informacji o tym, jaka jest cena dachowej membrany powinni też udzielić sprzedawcy.