Co to są rozdzielnie modułowe elektryczne?

Co to są rozdzielnie modułowe elektryczne?

Trudno nam sobie wyobrazić życie bez elektryczności. Stąd też w każdym budynku mieszkalnym, biurze, zakładzie przemysłowym nie może zabraknąć instalacji elektrycznej. Jej niezwykle ważnym elementem jest rozdzielnia.

Rodzaje rozdzielni modułowych i ich rola

Każdego dnia z sieci elektrycznej korzysta mnóstwo osób prywatnych i zakładów przemysłowych. Wszystkim zależy na tym, aby podłączone do sieci urządzenia działały sprawnie, a instalacja elektryczna nie ulegała przeciążeniu. Ten cel można zrealizować stosując rozdzielnie modułowe elektryczne. Ich zadaniem jest rozdzielanie energii elektrycznej. Rozdzielnie modułowe elektryczne kryją w środku zabezpieczenia, które mają chronić użytkownika przed porażeniem prądem. Dodatkowo rozdzielnie modułowe elektryczne zawierają urządzenia, które chronią przeciążeniem instalacji i ewentualnymi przepięciami. Nie może w nich zabraknąć także wyłączników, które w razie awarii wyłączą energię elektryczną. Konstrukcja rozdzielni może być bardzo różna. Można więc wśród nich wyróżnić rozdzielnie skrzynkowe, tablicowe, szafowe. W dużych obiektach przemysłowych i domach wielorodzinnych stosowane są różne rodzaje rozdzielić. Do jednych z najważniejszych należy rozdzielnia główna. W domach jednorodzinnych najczęściej stosowane są proste rozdzielnie modułowe podtynkowe.

Temat rozdzielni modułowych elektrycznych jest niezwykle szeroki. Dlatego zachęcamy do zapoznania się również z naszymi innymi artykułami na ten temat. Zawsze staramy się omawiać zagadnienie tak, aby stało się ono zrozumiałe dla wszystkich.