Czy w Poznaniu można usunąć kamienie metodą RIRS?

Czy w Poznaniu można usunąć kamienie metodą RIRS?

Kamienie nerkowe coraz rzadziej usuwa się metodą klasycznej operacji chirurgicznej. Najczęściej wybierana jest dzisiaj metoda ESWL, która polega na rozkruszaniu kamieni ultradźwiękami. Jest to metoda, która jednak nie w każdym przypadku się sprawdza. Coraz częściej kamienie usuwa się metodą RIRS. Usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu również można wykonać metodą RIRS.

Kilka słów o metodzie RIRS

Usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu metodą RIRS to zabieg, z którym wiąże się bardzo małe ryzyko powikłań. Obecnie usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu za metodę wyjątkowo bezpieczną. Na czym polega usuwanie kamienia nerkowego tą metodą? Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Jest więc bezbolesny. Lekarz wykonujący zabieg wprowadza do nerki giętki endoskop, który zakończony jest miniaturową kamerą; przez endoskop wprowadzany jest laser holmowy, który kruszy kamień. Technika ta pozwala usunąć nawet bardzo twarde kamienie. Mamy nadzieję, że przynajmniej trochę wyjaśniliśmy na czym polega usuwanie kamienia nerkowego metodą RIRS.

Korzyści dla pacjenta

Nieinwazyjne usuwanie kamienia nerkowego w Poznaniu pozwala uniknąć nakłuwania lub nakłuwania nerki. Nieinwazyjne usuwanie kamienia nerkowego w Poznaniu związane jest z bardzo krótką hospitalizacją. Najpóźniej drugiego dnia po zabiegu pacjenci mogą wrócić do domu. Nieinwazyjne usuwanie kamienia nerkowego w Poznaniu można wykonać w prywatnej lecznicy.

Więcej o tej metodzie usuwania kamieni można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.