Fotelik do pojazdu - kiedy wymienić?

Fotelik do pojazdu – kiedy wymienić?

Odwiedzając pierwszy raz ze swoją pociechą sklep z fotelikami samochodowymi, należy nastawić się na to, że będzie trzeba do niego za jakiś czas wrócić. Wynika to z faktu, że dzieci bardzo szybko dorastają i potrzebują specjalnie dopasowanych do ich potrzeb zabezpieczeń. Zapoznaj się z poniższym tekstem i przekonaj się, kiedy jest najlepszy moment na to, by wymienić fotelik samochodowy

Rola fotelika do auta 

Oglądając udostępnioną przez sklep z fotelikami samochodowymi ofertę, należy w szczególności zwracać uwagę na informacje, które zawsze są wyszczególnione przez producenta danego modelu. Znajduje się na nich najczęściej dedykowany:

  • wiek dziecka, 
  • wzrost, 
  • waga.

Udając się do sklepu z pewnością łatwiej będzie dokonać wyboru, znając te dane. Dziecko w momencie, kiedy przekroczy którekolwiek z podanych widełek (wyjątek stanowi wiek, który jest sugerowany. Każde dziecko jest inne i dorasta w innym tempie, co również trzeba wziąć pod uwagę), nie będzie chronione jak należy. Trzeba mieć to zawsze na swojej uwadze. 

Kiedy czas na nowy model? 

Rodzice malucha najczęściej odwiedzają sklep z fotelikami samochodowymi w momencie, kiedy ich pociecha:

  • ledwo zapina się w pasy i przez to odczuwa dyskomfort, 
  • głową wystaje poza fotelik,
  • nie może swobodnie trzymać nóg. 

Są to pierwsze sygnały, których nie należy długo bagatelizować. Ponadto, jeżeli fotelik samochodowy przeszedł już jakąś kolizję, to również powinno się go wymienić, gdyż wszelkie mikrouszkodzenia z pewnością mogły naruszyć jego konstrukcję.