Jak dobrać odpowiedni fotelik do auta?

Jak dobrać odpowiedni fotelik do auta?

W dzisiejszych czasach foteliki samochodowe są praktycznie na wyciągnięcie ręki. Kupić można je zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i przez internet. Różnią się one między sobą wieloma elementami, designem, jak materiałami, z których wytworzone zostały poszczególne egzemplarze.

Rodzice mogą wybierać między modelami, przeznaczonymi do przejazdu przodem do kierunku jazdy, jak i tyłem. Zaprezentowana w ten sposób przez sklep z fotelikami samochodowymi oferta jest niepodważalnie obszerna. Jak zatem wybrać odpowiednie do swojego samochodu foteliki? 

Odpowiednie dopasowanie do samochodu 

Odpowiednie foteliki dla dziecka to takie, które bez problemu da się zainstalować w swoim pojeździe. W tym celu przeprowadzić da się przed zakupem odpowiednią przymiarkę. O pomoc poprosić można również obsługę sklepu, która z pewnością zna się na temacie. 

W sam raz dla dziecka 

Odwiedzając sklep z fotelikami samochodowymi trzeba widzieć coś więcej, niż tylko przedział wiekowy malucha, wyszczególniony przez producenta. Każde dziecko jest inne i ten fakt zawsze trzeba mieć z tyłu głowy. W szczególności należy zwrócić uwagę na to, by:

  • jego głowa nie wystawała poza fotelik, 
  • waga nie przekraczała podanych widełek, 
  • pasy swobodnie się zapinały i nie uwierały malucha,
  • nogi znajdowały się w wygodnej pozycji. 

Oglądając foteliki samochodowe warto zwrócić również uwagę na ich producenta oraz jakość wykonania. W sieci można bez problemu znaleźć informacje o tym, jak poszczególne modele poradziły sobie z testami zderzeniowymi. Tak przeprowadzona analiza ułatwi podjęcie decyzji o zakupie.