Jakie rodzaje kaw są dostępne?

Jakie rodzaje kaw są dostępne?

Osoby, które swój dzień zaczynają od wypicia filiżanki świeżo zaparzonej kawy mogą swój ulubiony napój przygotować z mieszanek dostępnych w marketach, ale mogą też postawić na kawy ziarniste, które oferuje dobra palarnia kawy. Kawy kraftowe prosto z dobrej, polskiej palarni kawy cieszą się coraz większą popularnością.

Wybór kawy kraftowej

Kawa kraftowa powstaje według bardzo starannie opracowanej receptury. Warto podkreślić, że każda rzemieślnicza, dobra palarnia kawy ma własną recepturę. Kawa kraftowa ma więc niepowtarzalny, nie do odtworzenia smak. Jeszcze kilka lat temu na zakup kawy kraftowej mogły sobie pozwolić tylko nieliczne osoby. Dla większość kawoszy kawa kraftowa była za droga. Obecnie to się zmieniło.

W naszym kraju pojawiły się niewielkie palarnie kawy, w których można kupić dobrą kawę w przystępnej cenie. Solidna palarnia kawy wykorzystuje wyłącznie zielone, świeże ziarna kawy pochodzące ze sprawdzonych plantacji. Renomowana palarnia kawy oferuje kawę wyróżniającą się niespotykanym smakiem i aromatem.

Kawa mielona czy ziarnista?

Profesjonalna palarnia kawy ma w swojej ofercie kawy ziarniste. Oferuje kawy ziarniste świeżo palone. Taka kawa zachowuje smak i aromat bardzo długo. Kawy ziarniste świeżo palone są pozbawione goryczy. Dobra palarnia kawy pamięta o tym, że po paleniu kawa musi przez pewien czas leżakować. Czas leżakowania wynosi od kilku do kilkunastu dni. Poszczególne rodzaje kaw ziarnistych mają inny smak. Zawsze jednak zapewniają wyjątkowe doznania smakowe.