Jakie składniki są ważne w karmie dla psa?

Jakie składniki są ważne w karmie dla psa?

Karma dla psa w istotny sposób wpływa na zdrowie i kondycję pupila, a także wygląd jego sierści. Dlatego nigdy nie należy kupować przypadkowej karmy. Decydując się na karmę mokrą, warto odwiedzić dobry sklep zoologiczny, w którym znajdują się najlepszej jakości karmy dla psów i przysmaki dla psa. Jakie składniki w mokrej karmie dla psów powinny być, a czego należy się wystrzegać.

Mięso jest obowiązkowe

Psy to zwierzęta mięsożerne – powinien wiedzieć o tym każdy właściciel czworonoga. Dlatego każda dobra karma mokra dla psa powinna w swoim składzie zawierać mięso. Zasada w tym przypadku jest banalnie prosta: im więcej mięsa, tym oczywiście lepiej. Większość producentów mówi o zawartości mięsa w karmie, posługując się procentami. Jeśli nie ma składu procentowego, liczy się miejsce. Im bliżej początku listy znajduje się mięso, tym lepiej.

Co ze zbożem?

Niejedna karma mokra dla psa zawiera zboża. Najczęściej są to kukurydza, soja oraz pszenica. Pełnią one rolę wypełniacza. Ich zadaniem jest również poprawa struktury karmy. Trzeba jednak pamiętać, że weterynarze zgodnie twierdzą, że zboże – niezależnie od tego jakie – nie jest tym, co służy naszym psom. W karmie dla psów pod żadnym pozorem nie powinno być glutenu. Jest to bowiem alergen nie tylko dla ludzi, ale również dla psów. Jeśli składniki zbożowe w karmie, to ryż. Karma mokra dla psa, która zawiera ryż uważana jest za karmę naprawdę dobrą, która psu nie zaszkodzi.

Dobry sklep zoologiczny oferuje wysokiej jakości karmy dla psów i przysmaki dla psa. W takim sklepie warto kupować karmę mokrą dla psa, której skład powinien być zgodny z tym, co opisaliśmy.