Karta zbliżeniowa RFID

Karty zbliżeniowe RFID

W każdej większej firmie, a tym bardziej korporacji czy urzędzie pojawia się na pewnym etapie problem związany z identyfikacją osób, które mają prawo do danego budynku wejść. W takim przypadku niezawodne i chyba najbardziej korzystne są karty zbliżeniowe RFID.

Kodowanie danych

Karty zbliżeniowe RFID wykorzystywane są jako wygodne narzędzie do kodowania niezbędnych danych osobowych danej jednostki, co pozwala na elektroniczną identyfikację tejże. Wyposażenie pracowników w karty zbliżeniowe RFID pozwala na bezbłędną identyfikację co ma znaczenie w wielu przypadkach. Możemy dzięki temu rejestrować czas pracy danego pracownika. Karta może też umożliwiać mu logowanie się do specjalistycznych programów komputerowych. Pracownik nie potrzebuje w takim przypadku pamiętać dodatkowych haseł, wystarczy bowiem że użyje karty.

Inne zalety

Karta taka pozwala też na rejestracje czasu wykonywania danych zleceń, a także może służyć do autoryzacji wydań i zwrotów powierzonego majątku, narzędzi, wyposażenia. Odpowiednio zakodowana może być kluczem do poszczególnych pomieszczeń, a nawet przepustką do firmowej stołówki. Karta pozwala też na niemal natychmiastowe wyszukanie pracownika w bazie danych i uniknięcie ewentualnej pomyłki podczas rejestracji. Jest też wygodniejsza i bardziej trwała niż wszelkie identyfikatory papierowe. O ile te ostatnie można łatwo zniszczyć, nawet czyniąc to niechcący, to karta jest stosunkowo odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, zadrapania czy uderzenia. Liczy się też żywotność. Papierowy identyfikator trzeba wymienić co kilka miesięcy. Karta może nam służyć wiele lat.