Kupujemy mokrą karmę dla psa

Kupujemy mokrą karmę dla psa

Każdy właściciel psa staje przed wyborem: karma sucha czy mokra. Większość psów zdecydowanie chętniej zjada karmę mokrą. Jeśli więc chcemy uniknąć problemów z karmieniem, warto wybierać mokre karmy dla psów. Zanim jednak odwiedzimy sklep zoologiczny powinniśmy wiedzieć na co zwrócić uwagę, wybierając karmę.

Mięso podstawowym składnikiem

Nie każda karma mokra dla psa jest produktem wartościowym. Dobra karma mokra dla psa powinna składać się przede wszystkim z mięsa. Trzeba bowiem pamiętać, że psy są zwierzętami typowo mięsożernymi. Wybierając karmy dla psów, zawsze należy więc sprawdzić skład. Optymalnie jest, jeśli mięso znajduje się na pierwszym miejscu. Oznacza to, że karma mokra dla psa zawiera go wówczas najwięcej, a tym samym jest dla pupila najbardziej wartościowa, a zarazem najzdrowsza.

Czy zboża są akceptowane?

Wielu producentów karmy dla psów chętnie sięga po rozmaite zboża, które świetnie wypełniają karmę, a także nadają jej pożądaną strukturę. Tymczasem zboża – zwłaszcza pszenica – nie są tym, co psom szczególnie służy. Jeśli kupujemy karmę, która zawiera zboże, to najlepiej, jeśli jest to ryż. Pies dobrze go trawi, dostarcza mu węglowodanów, a jednocześnie nie wywołuje reakcji alergicznych. Karma mokra dla psa z ryżem jest zdrowa i nie spowoduje problemów z układem trawiennym. Dobry sklep zoologiczny oferuje taką karmę.

Sklep zoologiczny to miejsce, w którym kupić można nie tylko karmy dla psów, ale również przysmaki dla psa. Zanim jednak zrobimy zakupy warto zapoznać się ze składem wybranych produktów.