Najważniejsze parametry drukarek do etykiet

Najważniejsze parametry drukarek do etykiet

Drukarki etykiet są wykorzystywane powszechnie. Z ich pomocą drukuje się etykiety na różne sprzęty, produkty, leki. Oferta drukarek do etykiet jest naprawdę szeroka. Dostępne sprzęty różnią się między sobą posiadanymi parametrami. Poniżej przedstawiamy garść informacji na temat najważniejszych parametrów drukarek etykiet.

Wydajność profesjonalnych drukarek

Jeśli chodzi o drukarki etykiet, to najważniejszym parametrem jest ich wydajność. Oczywiste jest, że przenośne drukarki etykiet są na ogół mniej wydajne niż wielkie drukarki przemysłowe, ale trzeba pamiętać, że ich plusem jest wysoka mobilność. Warto pamiętać, że jeśli mamy duże zapotrzebowanie w zakresie etykiet, dobrze jest postawić na urządzenie o wysokiej wydajności. W przeciwnym razie dość szybko może się zużyć.

Przenośna czy stacjonarna?

Przenośne drukarki etykiet to świetne rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy potrzebuje takiej drukarki etykiet. W wielu wypadkach wystarczy postawić na drukarkę stacjonarną. Kiedy jednak chcemy drukować etykiety bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy, drukarka przenośna jest lepsza.

Jakość druku – to kolejny element, który warto wziąć pod uwagę, wybierając drukarkę etykiet. Na jakość druku wpływa głowica, w którą wyposażona jest drukarka. Jeśli planujemy drukować duże etykiety, można zaopatrzyć się w drukarkę z głowicą 203 dpi. Małe etykiety nakładają konieczność postawienia na drukarkę z głowicą na poziomie przynajmniej 300 dpi.

Drukarki etykiet to urządzenia naprawdę przydatne. Jeśli chcemy z nich korzystać, musimy zaopatrzyć się również w etykiety do drukarek.