Objawy choroby serca

Objawy choroby serca

Objawy choroby serca są stosunkowo łatwe do identyfikacji i kiedy tylko się pojawią, to znak, że trzeba natychmiast odwiedzić gabinet lekarski. Na szczęście kardiolog w Poznaniu znajdzie się praktycznie w każdym szpitalu, a jeśli nie będzie dyżurował w publicznej placówce, to zawsze pozostają nam prywatne gabinety lekarskie w naszym mieście.

Jak szukać pomocy

Kiedy zauważymy u siebie nierówne bicie serca, zwłaszcza podczas snu lub odpoczynku, to sygnał ten powinien nas mocno zaniepokoić. Bez względu na porę dnia czy nocy warto poszukać wtedy pomocy specjalisty. Kardiolog w Poznaniu znajdzie się o każdej porze i nawet w najpóźniejszych godzinach uda nam się odnaleźć otwarty gabinet lekarski.

Jeśli nie znamy konkretnej lokalizacji, wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę słowa „kardiolog w Poznaniu” i po chwili znajdziemy gabinet lekarski znajdujący się najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Kiedy szukać pomocy

Nie każde mocniejsze bicie serca to znak, że trzeba odwiedzać gabinety lekarskie. Wiele sygnałów świadczy jedynie o przemęczeniu organizmu. Serce bije mocniej także po wysiłku fizycznym i kiedy spożyjemy pewną ilość alkoholu. Gabinety lekarskie odwiedzamy, gdy serce zaczyna bić nierówno, a wraz z nim występują inne przypadłości.

Chodzi tu głównie o nadmierne pocenie się, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, czy poważne zaburzenia snu. Lekarza powinniśmy odwiedzić także wtedy, kiedy czujemy ból za mostkowy, który promieniuje do szyi, lewego ramienia i barku, jak również do okolicy nadbrzusza.