Pozycjonowanie Wordpress

Pozycjonowanie WordPress

WordPress jest jednym z najpopularniejszych darmowych CMS na świecie. Pozycjonowanie WordPress jest odpowiednie dla witryn dowolnej wielkości: od małych blogów tematycznych po duże sklepy internetowe.

Pozycjonując WordPress – zalety narzędzia

Osobliwością WordPressa jest to, że programiści na początkowym etapie rozwoju CMS zadbali o obecność wszystkich niezbędnych elementów, aby ułatwić korzystanie z niego przez zwykłego użytkownika i skanowanie przez roboty wyszukujące. Dlatego właśnie pozycjonowanie WordPress jest tak chętnie wykorzystywane przez użytkowników.

Strony utworzone w WordPress są bardzo dobrze indeksowane przez roboty wyszukiwarek, co przyczynia się do ich promocji SEO. Kolejną zaletą, jaką ma pozycjonowanie WordPress, jest to, że istnieje wiele pomocniczych wtyczek SEO dla tej platformy. To znacznie ułatwia dostrajanie parametrów SEO.

Pozycjonując WordPress – jak zacząć?

Jeśli dopiero planujesz utworzyć witrynę, pierwszym krokiem jest wybranie wyglądu witryny – motywu. Jeśli chcesz, aby witryna dobrze przynosiła zyski, powinieneś być wyjątkowo odpowiedzialny przy wyborze tematu. Polecam wybór tak zwanych tematów SEO. Zanim zaczniesz pozycjonowanie na WordPress, zadbaj o to aby układ motywu był zgodny ze standardami HTML 5 i CSS 3. Optymalizacja WordPress wymaga, aby motyw zawierał poprawnie umieszczone akcenty w postaci nagłówków H1-H6.

Załadowanie witryny nie powinno zajmować więcej niż trzech sekund. Pozycjonowanie strony WordPress powinno przewidywać możliwość tłumaczenia strony na kilka języków. Optymalizacja strony WordPress musi brać pod uwagę możliwość dodawania, usuwania lub przenoszenia bloków, kolorów, które są potrzebne. Po sprawdzeniu dostępności wszystkich tych wskaźników możesz mieć pewność, że motyw został wybrany poprawnie i w żaden sposób nie wpływa na promocję SEO witryny na WordPress.

Źródło: https://blog-seo.pl/pozycjonowanie-wordpress/