Różnice pomiędzy testami podstawowymi nie specjalistycznymi rtg

Różnice pomiędzy testami podstawowymi nie specjalistycznymi rtg

Każdy kto pracuje w służbie zdrowia, z pewnością wie doskonale co to są specjalistyczne aparaty rtg, które stosuje się w poszczególnych jednostkach ochrony zdrowia. To dzięki nim wykonywane są specjalistyczne badania diagnostyczne, zabiegi oraz skomplikowane leczenie. Lekarze pracujący w służbie zdrowia, nie tylko muszą znać pełną wiedzę z zakresu rentgenodiagnostyki i radiologii, ale również muszą wiedzieć jakie testy rtg są wykonywane na urządzeniach.

Kontrola aparatów rtg użytkowanych w jednostkach ochrony zdrowia

W każdej jednostce ochrony zdrowia, mowa tutaj o przychodniach oraz ośrodkach medycznych i szpitalach, powinny znajdować się specjalistyczne aparaty rtg, które, aby mogły w sposób właściwy funkcjonować i spełniać swoją funkcję, powinny mieć przeprowadzane cykliczne testy podstawowe rtg, dzięki którym mamy pewność, że urządzenie jest sprawne i bezpieczne w użyciu.

Kiedy nie wolno stosować aparatów rtg?

W sytuacji, kiedy nie zostały wykonane testy specjalistyczne rtg oraz testy akceptacyjne rtg, nie wolno używać aparatów rtg w celu leczenia i przeprowadzania żadnych badań. Wszystko dlatego, że urządzenia rtg emitują fale radioaktywne, a ich niewłaściwe działanie może być niebezpieczne jednakowo dla osób obsługujących oraz dla pacjentów, którzy mają wyznaczony termin badania. Już dziś zapoznaj się z dokładną specyfikacją urządzenia rtg dowiedz się czym są testy podstawowe przed testy specjalistyczne oraz inne testy rtg, dzięki którym urządzenia rtg mogą działać w sposób prawidłowy. Niezależnie od tego, czy mowa tutaj o małej przychodni zdrowia, czy szpitalu specjalistycznym, częstotliwość testów na aparatach rtg jest uwarunkowana przepisami prawa i należy się do nich stosować.