Stolica Wielkopolski - idealne miejsce do zamieszkania

Stolica Wielkopolski – idealne miejsce do zamieszkania

Poznań to miasto o bogatych tradycjach historycznych i kulturowych, oferujące gościom wiele ciekawych zabytków, rozrywki i międzynarodowych wystaw o różnej tematyce. Miasto się rozwija, a mieszkania na sprzedaż Piątkowo są chętnie kupowane przez nowych mieszkańców.

Historia stolicy wielkopolski

Przez wiele stuleci historii Poznań był częścią Prus, w XIX wieku był stolicą Wielkiego Księstwa Poznańskiego, a dziś jest ważnym centrum kulturalnym i przemysłowym Polski. Oto najstarsza rezydencja królów w kraju i najstarsza katedra. Ulice Poznania zdobią zabytki historyczne i architektoniczne, gotyckie kościoły i budynki różnych epok. Muzea miejskie prezentują ciekawe kolekcje. Poznań w Polsce to miasto z bogatą historią, bogatym życiem kulturalnym i mnóstwem rozrywki na każdy gust. Poznańskim gościom spodoba się spacer po Starym Mieście, którego historia sięga XIII wieku. W samym centrum znajduje się Stary Rynek i ratusz, zbudowany w XVI wieku w stylu renesansowym i zwieńczony dwumetrowym orłem i starym zegarem. Dziś miasto rozwinęło się i pojawiły się nowe mieszkania na sprzedaż Poznań Piątkowo.

Duży wybór mieszkań do sprzedania

Mieszkania na sprzedaż Poznań Piątkowo powstają głównie w nowych dzielnicach, ale połączenie z centrum Poznania jest tutaj niezwykle wygodne. Niedaleko wyspy Tumskiej znajduje się malownicze jezioro maltańskie o powierzchni 70 hektarów. Na południowym brzegu jeziora znajduje się plaża, a na wschodzie stare wielkopolskie zoo, jedno z największych w Europie. Nawiasem mówiąc, w Poznaniu jest inne, nowe zoo. Nad brzegiem Jeziora Maltańskiego znajduje się pierwszy w kraju ośrodek narciarski, Malta Ski, z trzema stokami narciarskimi i trasą rowerową o długości 33 km. Mieszkania na sprzedaż Poznań Piątkowo sprzedają się tak dobrze właśnie ze względu na różnorodność rozrywek, jakie zapewnia miasto.