Usuwanie kamieni nerkowych: nie tylko klasyczna operacja

Usuwanie kamieni nerkowych: nie tylko klasyczna operacja

Kamienie nerkowe tworzą się na skutek krystalizowania się minerałów i ich soli. Z nerki mogą przemieszczać się do moczowodów czy pęcherza. Bardzo często jedyną skuteczną metodą leczenia jest ich usunięcie. Osoby, które muszą przejść taki zabieg nie muszą się go dzisiaj obawiać. Lekarze mogą usunąć kamienie metodą małoinwazyjną. Usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu wykonuje jedna z prywatnych klinik. Usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu we wspomnianej klinice odbywa się techniką, która aktualnie jest najbardziej nowoczesna. Chodzi tutaj o usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu metodą RIRS.

Jak wygląda ta metoda?

Osób, które interesuje małoinwazyjne usuwanie kamienia nerkowego w Poznaniu jest bardzo dużo. O metodzie RIRS jest głośno już od kilku lat. Małoinwazyjne usuwanie kamienia nerkowego w Poznaniu wspomnianą techniką odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Na czym polega usuwanie kamienia nerkowego w tej technice? Wykonujący zabieg urolog wprowadza do nerki giętki endoskop, przez niego wsuwany jest laser. Małoinwazyjne usuwanie kamienia w Poznaniu pozwala usunąć kamienie o wielkości nawet 3 centymetry.

Jak długo trwa rekonwalescencja?

Osoby, które zmuszone są usunąć kamienie nie tylko pytają na czym polega usuwanie kamienia nerkowego metodą RIRS, ale także o to, jak długo wraca się do zdrowia. W przypadku tej metody rekonwalescencja jest wyjątkowo krótka, zabieg nie wiąże się z długim pobytem w szpitalu.

Osoby, które chcą wiedzieć więcej o tym na czym polega usuwanie kamienia nerkowego zachęcamy do lektury naszego wcześniejszego artykułu.