Wyjazd zagraniczny wypożyczonym autem - co warto wiedzieć

Wyjazd zagraniczny wypożyczonym autem – co warto wiedzieć

Sytuacje w życiu bywają zaskakujące, co zmusza wielu ludzi do szukania rozwiązań różnej natury. Wypożyczalnia samochodów Kalisz jest na to idealnym przykładem. Korzystają z niej osoby poszukujące pojazdu czasowego, który spełniałby ich oczekiwania.

Taka a nie inna decyzja uwarunkowana jest różnymi zdarzeniami: niesprawność własnego pojazdu, ważny wyjazd służbowy, wyjazd na wakacje i potrzeba znalezienia na jakiś czas większego auta itd. Przyczyny oraz powody można wymieniać. O czym jednak należy pamiętać, udając się wynajętym samochodem za granicę?

Określ dokładnie długość podróży

Nie jest trudno zaplanować długość swojego wyjazdu, dlatego też należy na początku jasno to ustalić. Wypożyczalnia samochodów Kalisz proponuje klientom wynajem zarówno krótkoterminowy, jak i średnioterminowy oraz długoterminowy. Jest to bardzo istotne, gdyż w zależności od wyboru zmienia się oferta. Jadąc za granicę wypożyczonym pojazdem należy również określić ile mniej więcej pokona się kilometrów. Ich limit określony jest często w umowie. Jeżeli istnieje więc taka możliwość, że już ktoś wie, że go przekroczy, to w takim wypadku należy powiadomić wypożyczalnię i renegocjować warunki umowy.

Sprawdzone wypożyczalnie samochodów w Kaliszu

Zanim oficjalnie ktoś zdecyduje się na wynajem samochodów w Kaliszu, to powinien w pierwszej kolejności prześledzić dokładnie regulamin oraz umowę. Należy upewnić się, że dany pojazd posiada wymagane ubezpieczenia (OC, NNW, AC) i sprawdzić jego stan techniczny.

Jeżeli ktoś jedzie za granicę, to musi również koniecznie zgłosić to pracownikom placówki. Powinni oni w takim wypadku wręczyć klientowi certyfikat, pełniący rolę dowodu rejestracyjnego. Wypożyczalnia samochodów Kalisz w momencie, kiedy klient udaje się w podróż z drugim kierowcom, również powinna zostać o tym poinformowana, gdyż może okazać się, że będzie wymagane dodatkowe ubezpieczenie.