Kardiolog w Poznaniu

Kardiolog w Poznaniu

Schorzenia układu krążenia mogą generować różnorodne symptomy, które są dla nas mniej lub bardziej dokuczliwe. Często nie jesteśmy w stanie sami zadecydować czy są one dla nas już groźne, czy jeszcze nie. W takim przypadku pomoże nam kardiolog Poznań, Warszawa, Kraków w każdym mieście w Polsce znajdziemy bez trudu takiego specjalistę.

Nierówne bicie serca

Jeśli odczuwamy wyraźne zmiany w rytmie, częstotliwości oraz szybkości bicia serca, które fachowo nazywane są kołataniem to znak, że potrzebny nam jest kardiolog. Kardiolog Poznań jest tym miastem, gdzie specjaliści z tej dziedziny występują nad wyraz często. Jeśli jesteś mieszkańcem naszego miasta, wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę: „kardiolog Poznań” i natychmiast ukaże się naszym oczom pełna pula adresów, pod które możemy się udać po pomoc w naszym mieście. Musimy jednak pamiętać, że mocne bicie serca nie zawsze oznacza chorobę. Dotyka ono też osób zdrowych, choćby po silnym wysiłku lub podczas stresu.

Kiedy powinniśmy się martwić?

Szybkie bicie serca powinno nas zaniepokoić, kiedy występuje na przykład w nocy podczas spoczynku. Może wtedy świadczyć o występowaniu arytmii i innych poważnych schorzeniach. Sygnałem alarmowym jest też kołatanie serca, któremu towarzyszą zawroty głowy, nadmierne pocenie się, przyspieszony oddech, ból w klatce piersiowej i wzrost ciśnienia. To znak, że konieczna będzie natychmiastowa konsultacja lekarska, podczas której specjalista zweryfikuje przyczynę nieprzyjemnych objawów oraz złagodzi ich przebieg.