Co warto wiedzieć o schodach metalowych?

Co warto wiedzieć o schodach metalowych?

Schody są niezbędne w bardzo wielu budynkach. Do ich wykonania wykorzystywane są różnorodne materiały. Z uwagi na rodzaj zastosowanego materiału wyróżnia się między innymi schody metalowe.

Jakimi cechami charakteryzują się metalowe schody?

Wysoki parametr wytrzymałościowy to jedna z największych zalet, którymi charakteryzują się schody metalowe. Wytrzymałość schodów metalowych zapewnia wykonana ze stalowych profili konstrukcja nośna. Zaletą jest także to, że schody metalowe mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Schody metalowe zewnętrzne są bardzo odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Odpowiednio zabezpieczone przez producenta schody metalowe zewnętrzne nie wypaczają się i nie rdzewieją. Schody metalowe zewnętrzne są przy tym lekkie, proste i szybkie w montażu.

Gdzie mogą być stosowane?

Zarówno schody zewnętrzne metalowe, jak i wewnętrzne mogą różnić się od siebie konstrukcją. W sprzedaży dostępne są między innymi schody zabiegowe metalowe oraz spiralne na słupie. Niezależnie od tego, czy wybierzemy schody zabiegowe metalowe, czy te na słupie, możemy mieć pewność, że zostały one wykonane naprawdę bardzo solidnie.

Schody zabiegowe metalowe prezentują się bardzo lekko i szykownie, dlatego też są często stosowane we wnętrzach mieszkalnych. Schody zewnętrzne metalowe mogą być montowane przed wejściami do budynków. Często schody zewnętrzne metalowe w różnych budynkach pełnią rolę schodów przeciwpożarowych.