Praktyczne metalowe schody

Praktyczne metalowe schody

Do wykonania schodów wykorzystywane są bardzo różne materiały. Na rynku dostępne są między innymi schody metalowe. Jeszcze całkiem niedawno schody metalowe były montowane wyłącznie w zakładach przemysłowych. Dzisiaj schody metalowe można spotkać także w domach i mieszkaniach.

Jakie są rodzaje schodów metalowych?

Metalowe schody mogą być jedno- albo dwubiegowe. Wyróżnić można także schody spiralne oraz schody zabiegowe metalowe. Wykonane z nierdzewnej stali schody są zróżnicowane nie tylko pod względem konstrukcji, ale także i przeznaczenia. W sprzedaży znajdują się dzisiaj zarówno schody metalowe zewnętrzne, jak i schody metalowe wewnętrzne.

Oba rodzaje schodów metalowych są równie bezpieczne. Producenci, którzy oferują schody metalowe zewnętrzne oraz schody metalowe wewnętrzne dbaj o to, aby posiadały one barierkę albo balustradę.

Gdzie można montować metalowe schody?

Schody metalowe wewnętrzne sprawdzają się nie tylko w halach produkcyjnych. Schody metalowe wewnętrzne można montować także w biurowcach, lokalach handlowo-usługowych, domach i mieszkaniach. Schody metalowe zewnętrzne mogą być montowane między innymi przed wejściami do budynków użyteczności publicznej, mieszkalnych czy gospodarczych.

Co więcej, schody metalowe zewnętrzne można dostawić do już istniejących budynków. Schody zewnętrzne metalowe są zabezpieczone odpowiednimi farbami. Dzięki temu schody metalowe zewnętrzne są inwestycją na lata. Dodajmy, że metalowe schody wewnętrzne oraz zewnętrzne posiadają duże walory zarówno użytkowe, jak i wizualne.