Jak wybrać odpowiednią sprężarkę do zakładu?

Jak wybrać odpowiednią sprężarkę do zakładu?

Profesjonalny producent sprężarek w dzisiejszych czasach wychodzi naprzeciw oczekiwaniom małych, jak i rozbudowanych firm, udostępniając im szeroki wachlarz produktów, między którymi można lawirować. Sprężarki śrubowe, tłokowe, spirale, olejowe, bezolejowe – wybór jest szeroki. Na który model jednak się zdecydować? Na jakie pytania powinien odpowiedzieć sobie inwestor, decydując się na konkretny typ maszyny? 

Rozwinięta oferta producenta sprężarek 

Każdy zakład jest inny, dlatego też idealne rozwiązania dla jednej placówki mogą nie sprawdzić się u drugiej. Producent sprężarek doskonale o tym wie, dlatego też można u niego nabyć sprzęt, który wybiera się pod względem:

  • wydajności – nowoczesne rozwiązania, takie jak sprężarki śrubowe, są niezwykle atrakcyjne dla inwestorów, gdyż ich poziom wydajności robi wrażenie. Należy jednak zastanowić się dwa razy nad danym zakupem. W przypadku małej firmy może równie dobrze sprawdzić się sprężarka tłokowa,
  • ciągłości pracy – urządzenie będzie eksploatowane przez cały dzień, czy też może uruchamiane raz na jakiś czas? Warto się nad tym zastanowić. Maszyny o wysokiej jakości, które oferuje polski producent kompresorów, są w stanie niezawodnie pracować przez długi czas i to w ciężkich warunkach. Jest więc to trafna inwestycja w przypadku większych firm, które cały czas z nich korzystają,
  • wielkość – czynnik uwarunkowany przestrzenią, którą można przeznaczyć pod maszynę. Jeżeli musi być ona niewielka, a wymagania znaczne, to warto skontaktować się z producentem sprężarek i pomyśleć o indywidualnym projekcie.  

Warto postawić na krajowe firmy

Polski producent sprężarek to gwarancja szybciej zrealizowanego zamówienia. W razie awarii, jeżeli oferuje on takie usługi jak , to zajmuje się również serwisem, a w razie konieczności bez problemu zapewnia oryginalne części zamienne.