O cenach transferowych

O cenach transferowych

Ceny transferowe są pojęciem obcym większości z nas. Co więcej, z pojęciem ceny transferowe zetknęło się też niewielu przedsiębiorców. Czym więc one są?

Kiedy mówimy o cenach transferowych?

Ceny transferowe Poznań dotyczą tylko jednego rodzaju transakcji. Można o nich mówić tylko w odniesieniu do transakcji, które są wykonywane między podmiotami z tej samej grupy kapitałowej bądź między firmami, z których jedna ma siedzibę w raju podatkowym.

W przypadku, gdy wartość transakcji przeprowadzanych między podmiotami, które są ze sobą powiązane jest wyższa niż 100 000 euro, podatnik zobowiązany jest prowadzić dokumentację cen transferowych. Nie wszyscy podatnicy, którzy mają wystarczającą wiedzę, aby taką dokumentacją prawidłowo prowadzić. Podatnikowi, którzy nie wywiążą się z tego obowiązku mogą zostać ukarani drastycznie wysokimi karami finansowymi.

Aby uniknąć problemów

Biuro cen transferowych świadczy usługi skierowane właśnie do podatników zobowiązanych dokumentować ceny transferowe Wrocław. Biuro cen transferowych specjalizuje się w podatkach PIT i CIT. Korzystanie z usług, które świadczy biuro cen transferowych to gwarancja, że dokumentacja cen transferowych zostanie wykonana prawidłowo.

Dokumentacja cen transferowych to ważny element rozliczenia podatkowego, musi być wykonana właściwie. Ceny transferowe Gdańsk dotyczą tylko tych przedsiębiorców, którzy zobowiązani są prowadzić księgi rachunkowe. Biuro cen przygotowuje dokumentację cen transferowych bardzo szybko. Minimalny czas realizacji to 4 dni.