Karta zbliżeniowa

Karty zbliżeniowe. Wykorzystanie

Karty zbliżeniowe na dobre już zastąpiły papierowe identyfikatory i stały się powszechną praktyką w wielu firmach, a nawet urzędach. Nie jest to nic zaskakującego, zważywszy na szereg zalet, jakie mają karty zbliżeniowe w porównaniu do tradycyjnych form identyfikacji.

Oszczędności

Karty zbliżeniowe to przede wszystkim duże oszczędności. Identyfikatory papierowe łatwo się niszczą i bardzo szybko zużywają. Karty plastikowe mogą przetrwać przy odpowiednim ich użytkowaniu nawet kilka do kilkunastu lat. Dodatkowo karty plastikowe mogą być wielofunkcyjne. Zakodowane na nich informacje mogą służyć do wielu celów. Karty plastikowe można wykorzystać jako „klucz” do wejścia do firmy czy danego pokoju, jako identyfikator, czy też nawet w formie przepustki do stołówki, czy firmowego ksero. Karta zbliżeniowa pozwoli nam ułatwić pracownikom dostęp do danych pomieszczeń, a jednocześnie pozwala rejestrować pełną aktywność danej osoby. Dzięki temu nie potrzebujemy już skomplikowanych rejestrów, w których ochrona budynku zapisywała każdą aktywność pracowników. System, z którym połączona jest karta zbliżeniowa, pozwoli nam w jednej chwili zidentyfikować danego pracownika i ustalić jego aktywność.

Duże zastosowanie

Karta zbliżeniowa ma tak duże zastosowanie, że możemy ją wykorzystać praktycznie przy każdej aktywności, gdzie w grę wchodzi konieczność zabezpieczenia pewnych przestrzeni przed wizytami osób niepowołanych. Jest to też oszczędność czasu i ułatwienie dla samych pracowników czy też urzędników. Nie muszą oni pamiętać setek haseł czy kodów dostępu. Wystarczy, że użyją samej karty.