Membrana dachowa skuteczną izolacją dachu

Membrana dachowa skuteczną izolacją dachu

Membrana na dach jest materiałem, bez którego trudno jest sobie wyobrazić nowoczesny dom. Membrana na dach jest najlepszą ochroną przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Membrana na dach sprawia, że dom jest znacznie cieplejszy.

Membrana na dach: jaką wybrać?

Membrany dachowe są najczęściej produkowane z włókien polipropylenowych. Dobrej jakości membrany dachowe odznaczają się bardzo wysoką paroprzepuszczalnością. Ponadto membrany dachowe powinny być odporne zarówno na bardzo niskie, jak i skrajnie wysokie temperatury oraz na promieniowanie UV. Pod wpływem promieni słonecznych membrana dachowa staje się krucha i mogą pękać.

Dlatego też prace na dachu powinny zostać ukończone po upływie najpóźniej sześciu miesięcy od ułożenia membrany. Dachowe membrany sprzedawane są w rolkach o zróżnicowanej długości i szerokości. Jest to jeden z parametrów, od których zależy cena membrany dachowej.

Czy membrany na dach są drogie?

Cena membrany dachowej interesuje wiele osób, które budują albo remontują dom. Na pytanie od to, jaka jest cena membrany dachowej trudno jest jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Membrana na dach jest produktem bardzo zróżnicowanym między innymi pod względem gramatury.

To czynnik, który ma duży wpływa na membrana dachowa cena. Im jest ona wyższa, tym membrana dachowa cena jest większa. Na pewno cena membrany na dach to ostatnie kryterium, którym należy się kierować wybierając membranę na dach. Membrana dachowa o wysokiej gramaturze i paroprzepuszczalności będzie droższa, ale sprawdzi się naprawdę dobrze.