Ważne elementy każdej instalacji elektrycznej

Ważne elementy każdej instalacji elektrycznej

Łączniki instalacyjne i gniazdka to ważne elementy każdej instalacji elektrycznej bez względu na to, czy jest instalacja w domu jedno- lub wielorodzinnym czy w zakładzie pracy. Cała instalacja elektryczna ukryta jest w ścianach, ale łączniki i gniazdka są widoczne.

Osprzęt elektryczny: na co zwrócić uwagę?

Rozmieszczenie osprzętu elektrycznego powinno umożliwiać bezpieczne i wygodne korzystanie z nich. Oczywiście dla wielu osób bardzo ważny jest także ich wygląd. Bezpieczne, ale też estetyczne elementy osprzętu elektroinstalacyjnego można kupić w dobrej, internetowej hurtowni elektrycznej. Jeśli nawet nie wiemy, jakiego konkretnie wyłącznika potrzebujemy, zawsze możemy liczyć na pomoc sprzedawcy. Wystarczy zadzwonić pod podany na stronie głównej numer telefonu lub skontaktować się bezpośrednio przez stronę internetową wybierając zakładkę czat. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule „Dlaczego warto kupować dobrej jakości osprzęt elektroinstalacyjny?”. 

Osprzęt elektryczny: o tym warto pamiętać

Łączniki i gniazda muszą pasować do rodzaju instalacji elektrycznej. Największą grupę asortymentu w hurtowni elektrycznej stanowią klasyczne łączniki stosowane w tradycyjnych instalacjach elektrycznych. Ale coraz więcej budynków to tak zwane inteligentne domy. W takich potrzebne są nie tylko klasyczne, ale systemowe łączniki do sterowania automatyką w budynku: ogrzewaniem, zewnętrznymi roletami, bramą wjazdową, oświetleniem.

Ostatnim kryterium wyboru osprzętu elektrycznego powinien być wygląd gniazdek i włączników.